• Solidarni z Ukrainą

• Miniony tydzień (28.02-5.03.2022 r.) był w naszej szkole czasem solidarności z Ukrainą. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę zbierania  darów dla naszych sąsiadów, a także wspierała materialnie, angażując się w kiermaszu ciast.

Wręczaliśmy zaangażowanym symboliczne naklejki i wstążki w barwach ukraińskich będące gestem naszego zjednoczenia z Ukrainą.

Rodzice, dzieci i uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i ofiarnością podczas prowadzonej akcji.

Dziękujemy wszystkim za złożone dary na rzecz uchodźców oraz ludzi, którzy pozostali w swojej Ojczyźnie, by walczyć o jej wolność. Dziękujemy za okazane serce.

• Ełk - moja Mała Ojczyzna

• Zachęcamy do udziału w naszym szkolnym projekcie

,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"

Drugie zadanie (marzec 2022) - Ełckie osobistości i osobowości

Stwórz kartę do albumu pt.: „Ełckie osobistości i osobowości”, na której zamieścisz:

- stosowny tytuł (imię i nazwisko osoby oraz daty: urodzony – zmarł),

- tekst (krótki opis – kim jest lub był, czego dokonał, dlaczego jest ważną dla Ełku osobą, w jaki sposób upamiętniony został na terenie miasta – pomnik, nazwa ulicy, patron szkoły itp.),

- elementy graficzne, będące ilustracją do opisanego wydarzenia, np. portret.

Format karty - A4, pionowy układ strony, element graficzny (zdjęcie / portret / ilustracja w prawym górnym rogu karty), tekst drukowany (czcionka - Times New Roman - 14).

Ocenie podlegać będą: zgodność z tematem, wystarczająca ilość i jakość informacji, estetyka wykonania pracy, przemyślana kompozycja.

WAŻNE !!!

Uczeń konsultuje wybraną postać z koordynatorkami i dopiero

po uzyskaniu akceptacji wykonuje pracę plastyczną.

Należy pamiętać, że uczestnik projektu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

Każda praca powinna być z tyłu opisana (tytuł pracy, dane uczestnika: imię, nazwisko, klasa).

Zainteresowani uczniowie z pracą zgłaszają się do koordynatorek projektu bądź swoich wychowawców do 1 kwietnia (piątek).

Wykonane prace wezmą udział w konkursie na najładniejszą i najciekawszą pracę. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Koordynatorki projektu:

pani Monika Cybulska-Ryciuk,

pani Agnieszka Podwojska,

pani Krzysztofa Sokołowska

Więcej informacji na temat projektu na stronie szkoły.

• Wyniki Walentynkowego Konkursu klas I-III

• I miejsce

Nela Wesołowska Id

Natalia Prosińska IIb