• Uczniowie zakwalifikowani do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Przedmiotowych

język angielski - Urszula Wojciechowska (8b), nauczyciel przygotowujący p. Iwona Szczuka

język niemiecki - Oliwia Siwik (7a) - nauczyciel przygotowujący p. Anna Milewska

matematyka - Przemysław Kapla (8b) - nauczyciel przygotowujący p. Iwona Wysocka

fizyka - Oliwia Dobkowska (8b), Przemysław Kapla (8b) - nauczyciel przygotowujący p. Grażyna Czajka

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Magiczna matematyka

5 grudnia 2019 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych "Magiczna Matematyka". Nasi uczniowie zmagali się z nietypowymi zadaniami, łamigłówkami i szyframi. Marcel Zwolak (5d ) i Bartosz Gogolczyk (5g) zajęli III miejsce drużynowo. Udowodnili, że "Trójka " potrafi logicznie myśleć.

Uczniowie naszej szkoły z tytułem laureata

W dniach 8-9 listopada odbył się w Olsztynie wojewódzki etap Turnieju Proobronnego. Nasza drużyna w składzie: Bartosz Kłapkowski, Michał Guzewicz i Konrad Borowski pod opieką p. Jolanty Bowżyk, zajęła V miejsce, co dało im tytuł laureatów. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem z historii oraz z zadaniami praktycznymi. Był to bieg na orientację, w czasie którego trzeba było zaliczyć transport i opatrunek rannego, przenoszenie skrzyni z amunicją i rzut granatem. Uczniowie musieli także wykazać się celnością strzałów. Jak widać chłopcy mierzyli się z wieloma zadaniami i poradzili sobie doskonale. Gratulujemy!

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
      • sp3@elk.edu.pl