• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – podsumowanie
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – podsumowanie

          • W środę 05.04.2023 r. w naszej szkole zakończyliśmy obchody Światowego Dnia Autyzmu. Tego dnia na naszych korytarzach królował kolor niebieski. Nauczyciele i uczniowie, zamiast stroju szkolnego, ubrali się na niebiesko. Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie i zaangażowanie rodziców i uczniów i nauczycieli, którzy przygotowali  „niebieskie słodkości”. Ze sprzedaży udało nam się zebrać 2340,21 zł, które wpłaciliśmy na konto Fundacji „Impuls” w Ełku.

            Uczniowie mogli wziąć udział w konkursach, układać puzzle, zdobyć pieczątkę itp.

            Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „ Różni ale równi”. Wyróżniliśmy pracę:

            W kategorii klas I - III

            • Huberta Charko kl. 1b
            • Zuzanny Dąbrowskiej kl. 3c

            W kategorii klas IV- VI

            • Anny Łochowskiej kl. 6b

            W kategorii klas VII – VIII

            • Patrycji Dzierżyk kl. 8c

            Wszystkim, którzy zaangażowali się w prace i działania związane z tą akcją, bardzo dziękujemy.

            Organizatorzy

        • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile
          • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

          • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. więcej

          • Misterium Męki Pańskiej

          •   5 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy szóstej c pod opieką p. Katarzyny Waraksy oraz wychowawczyni p. Joanny Witkowskiej przedstawili Misterium Męki Pańskiej. Wzruszające przedstawienie, które miało na celu przybliżenie uczniom tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

              Wymownej całości dopełniły wzruszające pieśni śpiewane przez chór przygotowany przez p. Annę Świderską oraz stroje uszyte przez p. Marię Konopko.

              Po uroczystości życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej złożyła dyrektor p. Joanna Sokołowska.

          • II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

          • 30 marca 2023 r. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej - Konkurs Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu.

            Zadaniem uczestników w każdym z trzech etapów olimpiady jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych. Konkurs odbywa się on-line na platformie konkursowej olimpiadaesa.nasa,pl.

            Do konkursu -  w naszej szkole, zarejestrowało się 26 uczniów klas 7-8 zainteresowanych tematyką ekologiczną. W konkursie wzięły udział 23 osoby.

             Do etapu  wojewódzkiego zakwalifikowało się 4 uczniów:

            * Dobkowska Agata, kl.8b

            * Matysiak Karina, kl.8e

            * Niedźwiecki Dominik, kl.8g

            * Szyszkowska Alana, kl.8e

            Terminy kolejnych etapów:

            -> II etap: 13.04.2023 r., godz. 10.00

            -> Finał:    27.04.2023 r., godz. 10.00

            Wszystkie etapy konkursu odbędą się on- line na platformie ESA.

            Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych etapach!

          • Wiem, rozumiem, akceptuję

          • 3 marca 2023r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza wraz z p. Bożeną Urban i p. Karoliną Pińczak wyruszyli do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku. Akcja, której pomysłodawcami byli rodzice i uczniowie klasy 5a, odbyła się pod hasłem „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu” i miała na celu uwrażliwienie uczniów na problemy osób zmagających się z autyzmem.

            Po dotarciu do ośrodka położonego przy ulicy Grajewskiej uczniowie zostali ciepło przywitani przez nauczycieli i wychowanków, anastępnie oprowadzeni po przepięknych salach lekcyjnych przedszkolaków i SP. Klasa 5a uczestniczyła w warsztatach. Najbardziej gościom podobała się „sala doświadczania świata”. Jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Głównym jegoprzeznaczeniem jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze relaksu i pełnej akceptacji. Terapia plastyczna to było kolejne wyzwanie. Uczniowie SP3 malowali stopami, a gospodarze rękami. Powstało wiele ciekawych obrazów. Był też czas na wspólne zajęcia uspołeczniające. Sensoryczny tor przeszkód był nie lada wyzwaniem, to dobry sposób, by ćwiczyć motywację, wykonywanie poleceń, wykonywanie czynności w określonej kolejności czy sposobie.

            Po wspólnych warsztatach uczniowie 5a obdarowali przygotowanymi prezentami wyczekujące dzieci. Wychowankowie ośrodka niezmiernie ucieszyli się ze starannie przemyślanych paczek, dopasowanych indywidualnie do każdego obdarowanego. Następnie wszyscy otrzymali trochę wolnego czasu, który spędzili na miłych rozmowach z dziećmi, wspólnym poczęstunku, a także robieniu pamiątkowych zdjęć.

            Uczniowie 5a pokazali, że mają wielkie serca, a każde przedsięwzięcie polegające na dzieleniu się uśmiechem i uprzejmością jest warte realizacji.

                                                                     Wychowawczyni 5a, Bożena Urban

          • Spotkanie z Hultajem

          • Klasa 2f wzięła udział w spotkaniu z Panią Magdą i jej psem, który na co dzień pracuje z dziećmi w ramach dogorerapii. Spotkanie w aplikacji Zoom było możliwe dzięki przyłączeniu się szkoły do projektu „Psia lekcja. Spotkanie z Hultajem”. 

            A. Romatowska 

          • Nauka poprzez doświadczenie i eksperymentowanie

          • Sekrety Elektroniki to wspaniały zestaw,  dzięki któremu uczniowie eksperyment po eksperymencie zgłębiali zasady działania obwodów elektrycznych.  
            Budowali układy 
            z gotowych, bezpiecznych elementów.

            W oparciu o szczegółową instrukcję w języku polskim, w prosty sposób można zbudować min. urządzenie, które wygrywa dźwięk wozu policyjnego, dzwonek do drzwi odtwarzający wolną muzykę, dźwięk automatu do gier, wykrywacz wilgoci, czasowy wentylator, prosty miernik oświetlenia i wiele innych doświadczeń.

            Taka nauka sprawiła uczniom wiele radości.

          • Wyniki konkurs „Prawda, dobro i piękno”

          • 29 marca w Zespole Szkół nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Żywego Słowa Prawda, dobro i piękno, organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ełku Przedstawicielki naszej szkoły: Nikola Kunda kl. 6c i Zofia Hawryło kl. 8d  otrzymały w nim wyróżnienie.

            Gratulujemy!

          • Projekt Skutecznie = Bezpiecznie w Ełku

          • Od 16 marca 2023 r. na terenie naszej szkoły prowadzone są warsztaty psychoedukacyjne z udziałem klas 5,6 i 7. Osobami prowadzącymi są trenerki z Fundacji Empatio p. Anna Wielgat i p. Anna Dębek. Projekt Skutecznie = Bezpiecznie w Ełku realizowany przez MOPS w partnerstwie z Fundacją Empatio finansowany jest z funduszy norweskich i środków krajowych. Fundacja Empatio prowadzi w tym zakresie zajęcia rozwojowe dla dzieci i młodzieży. Ich celem jest wzrost umiejętności społecznych poprzez aktywne warsztaty z zakresu współpracy, komunikacji bez przemocy, profilaktyki przemocy, treningu umiejętności społecznych. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi z elementami dramy i cieszą się dużym zainteresowaniem.

          • TYDZIEŃ RÓŻNORODNOŚCI EDUKACYJNEJ

          • 21 marca 2023 r. uczniowie klas: ósmych pod opieką wychowawców i pedagoga szkolnego wzięli udział w obchodach Tygodnia Różnorodności Edukacyjnej w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. Wydarzenie miało na celu zwiększenie kompetencji i pogłębienie umiejętności oraz zdobycie wiedzy uczniów klas ósmych poprzez udział w ciekawej ofercie zajęć tematycznych w formie przedstawień, koncertów, wykładów, warsztatów i pokazów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, językowe, sportowe przygotowane  w wielu specjalistycznych pracowniach szkolnych oraz w  pracowniach zawodowych. Dzięki uprzejmości Animex Foods. Sp. Z o. o. Oddział w Ełku  można było spróbować hot-dogów z Berlinkowozu.
            Pełen profesjonalizm i życzliwość osób oprowadzających sprawiły, iż wycieczka po szkole okazała się niezwykle wartościowym doświadczeniem.

          • Wyniki Międzyszkolnego Konkursu „SPRING CHALLENGE 2023”

          • 23 marca odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu

            SPRING CHALLENGE, w którym uczestniczyło pięć ełckich szkół. Wszyscy zawodnicy wykazali się niebywałymi umiejętnościami sportowymi oraz znajomością języka angielskiego.

            Najlepszy czas osiągnęła Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku i to oni zostali zwycięzcami!

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

            Wyniki konkursu:

            1. Szkoła Podstawowa nr 9

            2. Szkoła Podstawowa nr 6

            3. Szkoła Podstawowa nr 5

            4. Szkoła Podstawowa nr 3

            5. Szkoła Podstawowa nr 7

            Dziękujemy sponsorowi nagród: Salon Podłóg Parkiecik.

            GRATULUJEMY!

          • Nocka w szkole uczniów z klasy 4e 😊

          • Czy to możliwe, aby uczniowie nie mogli doczekać się pójścia do szkoły? By ochoczo pędzili na zajęcia? W dodatku na 17 godzin ? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak... to wydarzyło się naprawdę. Gdzie? W Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku. Uczniowie klasy 4 e zamiast spędzić kolejne popołudnie przed komputerem, zostali na noc w szkole i to … z własnej woli! Było to ich marzeniem, dlatego wychowawczyni klasy pani Marzena Murzyn, postanowiła je spełnić i w piątek 17 marca zorganizowała „nocowankę”. Celem tej przygody było pokazanie szkoły z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami i pełną głową pojęć oraz informacji, ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas, przy okazji lepiej się nawzajem poznając i integrując.

            Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości, przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Nadmuchane materace, cieniutkie karimaty, mięciutkie poduszki i równiutko ułożone śpiwory, wybornie prezentowały się w naszej "sypialni", którą na ten czas stała się salka sportowa nr 11.. A zaraz potem… zabawom nie było końca. W atmosferze akceptacji i życzliwości sprawdziliśmy naszą niezawodną pamięć, absolutny słuch (nie tylko muzyczny) i ogólną sprawność fizyczną. Czas spędzaliśmy na rozmowach, rysowaniu, grach planszowych (jenga, karty DOBBLE, UNO itp.), potyczek językowych, warsztatach z robienia slimów oraz dekorowania ciasteczek.

            Miłym akcentem była przerwa na wspólną kolację, na którą zamówiliśmy pyszną pizzę. Dostarczyła ona pokaźną ilość energii do dalszego „buszowania” po szkole. Zbędne kalorie, spalaliśmy podczas integracyjnych zabaw ruchowych na korytarzu i sali gimnastycznej, gdzie najwytrwalsi do 23:00 kopali piłkę. Ponadto ganiliśmy się po wszystkich korytarzach, bawiliśmy się w chowanego, w kalambury, zgadywanki, śmieliśmy się do rozpuku. Nie dało się jednak zmęczyć naszych uczniów, wykazywali się bowiem niezmierzoną energią i do jeszcze do późnych godzin uczestnicy nocowania wymieniali się wrażeniami z tego wyjątkowego wieczoru. Sen był krótki, a ranne porządki intensywne …O 9:00 klasa zasiadła do wspólnego zdrowego śniadania, które przygotowali pod okiem nauczycielek. Następnie sprytnie spakowali swoje rzeczy i czekali na odbiór przez rodziców

            Do pomocy w organizację (zakupy spożywcze, materiały na warsztaty) włączyli się rodzice uczniów, panie Żaneta Bienasz, Joanna Gryziak i Natalia Zub, a pani Anna Szrajbrowska wykazała się dodatkową chęcią i została z nami na nockę w szkole i wraz z wychowawczynią czuwała nad bezpieczeństwem dzieci.

            Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” inicjatorka dyskretnie realizowała postawione sobie cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności, a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieciaki miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. A przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach, pomoże w traktowaniu szkoły jako drugiego domu, gdzie można w sposób wartościowy i rozwijający, a przede wszystkim przyjemny spędzić czas.

          • Wycieczka 1b i 1e

          • 22 marca dzieci z klasy Ib i Ie odwiedziły Wielkanocnego Zajączka w Pięknej Górze k/ Giżycka. Brały udział w „Misji Pisanka”. W  pełnej kwitnących kwiatów i zieleni mazurskiej krainie, za każdym rogiem czekała niespodzianka, a w kolejnych komnatach kryły się  niezwykłe tajemnice.

            Wielkanocnego Zajączka spotkaliśmy osobiście w jego niezwykłej Komnacie. Odkryliśmy pilnie strzeżony sekret,, Jak się z Nim porozumiewać?” Nauczyliśmy się powitania w  języku migowym i mogliśmy z Nim chwilę porozmawiać. W ramach „Misji Pisanka”, szukaliśmy śladów wiosny  oraz pożegnaliśmy zimę, wykazując się zwinnością, podczas zabaw ruchowych. Wykonaliśmy kolorowe motyle z kreatywnych drucików oraz rozgrzaliśmy mięśnie skacząc na kolorowych dmuchańcach. Bawiliśmy się wspaniale. Wszystkie atrakcje były bardzo ciekawe, ale najbardziej Sala Laserów. Trzeba było ją przejść, omijając wiązki laserowe. To było naprawdę super przeżycie. Na pewno tam jeszcze wrócimy.

          • Witamy wiosnę smacznie, zdrowo i na sportowo

          • Z okazji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas 2b i 2f wzięli udział w zawodach sportowych o tematyce prozdrowotnej. Przed rozpoczęciem zmagań dzieci zostały zapoznane z zasadą fair play. Podczas zabawy drużyny ułożyły z rozsypanych liter hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Wiosny w naszej szkole. Nie lada wyzwaniem okazał się wyścig z pomidorem na łyżeczce.  Podczas jednej z konkurencji uczniowie wspólnie ułożyli puzzle warzywno-owocowe i w szalonym pędzie dostarczyli je w wyznaczone miejsce. Do ostatniego zadania wytypowano pięć osób z klasy, których zadaniem było przetransportowanie ogórka czworakując tyłem. W radosnej atmosferze czas upłynął bardzo szybko, a zawody zakończyły się remisem.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
      • 87 732 60 40
      • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland
      • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP