Konkurs
Spotkanie z przedstawicielką Stowarzyszenia Ambasada Braci Mniejszych
W listopadzie 2024r. uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z Panią Ewą Dąbrowską przedstawicielką Stowarzyszenia Ambasada Braci Mniejszych. Pani Ewa zwróciła szczególną uwagę na potrzebę pomocy kotom żyjącym z nami w aglomeracjach miejskich. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, a zarazem pasji. Wyjaśniła w jaki sposób zajęć się znalezionym zwierzęciem i kto może nam w tym pomóc? Szczegółowo wyjaśniła czym karmić bezdomne koty, a czego im nie podawać. Dzieci zadały Pani Ewie szereg różnorodnych pytań, na które postarała się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.
Przypominamy, że do końca listopada 2024r. na terenie naszej szkoły trwa zbiórka kociej karmy. Produkty przeznaczone dla kociaków można pozostawić w oznakowanych pojemnikach znajdujących się pod tablicą informacyjną przy wejściu głównym.
Pierwsza sprawność - 1a
W ramach realizacji programu Mały Mistrz uczniowie klasy Ia podczas zajęć wychowania fizycznego zdobyli pierwszą sprawność zwaną Rowerzysta-Turysta. Pierwszoklasiści pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego Macieja Dąbrowskiego doskonale zdali test sprawnej, właściwej i bezpiecznej jazdy na rowerze.
#MałyMistrz
Festiwal w ECK
Na XVII Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Ełckie Centrum Kultury, Julia Zawadzka, uczennica klasy 6e, zdobyła I miejsce.
Chór szkolny Canzonetta w składzie:
Julia Korzeń 4c
Lena Plaga 4a
Aleksandra Niedźwiecka 5a
Zuzanna Przybyszewska 5b
Lena Eksterowicz 5b
Kornelia Badorek 5b
Izabela Nazdrowatów 5c
Magdalena Dzierżyk 5e
Zofia Salik 6b
Oliwia Budzejko 6e
Michelle Dziondziakowska 6e
Gabriela Łajewska 6e
Natalie Grygo 6d
zdobył III miejsce
Uczennice przygotowała pani Anna Świderska
Zespół Trójeczka w składzie:
Laura Cwalina 2b
Julia Gutowska 2b
Małgorzata Pachucka 2b
Róża Stpiczyńska 2b
Maria Łagan 2b
otrzymał wyróżnienie.
Uczennice przygotowywała pani Ewa Łańczkowska
Serdecznie gratulujemy!
Święto Niepodległości
12 listopada 2024 r. z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie SP3 mieli możliwość wziąć udział w quizie i karaoke patriotycznym.
Podczas trzech długich przerw na holu wyświetlone były teksty pieśni patriotycznych, takich jak: ,,Niepodległa, niepokorna”, „Rota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Legiony”, „Niepodległość, trudne słowo”, „Szara piechota”, ,,Dziewczyna z granatem”, ,,Panie generale”, ,,Ojczyzno ma”, ,,Dziś idę walczyć, Mamo!”, ,,Żeby Polska, była Polską.” Uczniowie mieli okazję spontanicznie zaśpiewać znane i mniej znane utwory patriotyczne i przypomnieć sobie trudną drogę Polaków do Niepodległości.
W ramach Narodowego Święta Niepodległości chętneosoby mogły wykazać się wiedzą na temat naszej Ojczyzny biorąc udział w quizie patriotycznym – Co wiesz o Polsce?
Celem akcji było kształtowanie wśród uczniów poczucia tożsamości narodowej, wyrabianie szacunku do symboli narodowych, utrwalanie wiadomości dotyczących kraju ojczystego.
Krzysztofa Sokołowska
20
Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowany przez klasy 3c i 3e. To wyjątkowy dzień, w którym uczniowie i nauczyciele mogli uczcić pamięć tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Szczególnie ważnym momentem było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, co stworzyło atmosferę doniosłości wydarzenia. Nasz apel był prawdziwą lekcją historii.
12
Konkurs „ŚWIĘTY MIKOŁAJ 3D”
Mały Polak 2024
8.11.2024r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w wydarzeniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt. „Mały Polak 2024” i wspólnie z przedszkolakami z ełckich przedszkoli odśpiewały hymn naszej Ojczyzny w amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury. To była wspaniała lekcja kształtowania u dzieci postaw patriotycznych, tożsamości narodowej.
Konkurs InstaLogik
19 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu ogólnopolskiego konkursu matematyczno - informatycznego InstaLogik. Wszyscy wykazali się rozległą wiedzą matematyczną i umiejętnością logicznego myślenia... więcej
Szkoła do hymnu
8 listopada o godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie odśpiewali hymn państwowy, upamiętniając kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W murach szkoły jednym głosem rozbrzmiały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
#szkoładohymnu
Wyniki konkursu
Rowerzysta-Turysta
Uczniowie klasy 3F zdobyli pierwszą sprawność Rowerzysta-Turysta. W ramach tej sprawności uczniowie zdali uproszczony test na kartę rowerową, poznali zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze. Wzięli udział w wycieczkach w obrębie miasta.
Zdobywca kompletu sprawności otrzyma tytuł Małego Mistrza.
#MałyMistrz
Wycieczka do Olsztyna
6 października 2024 r. wychowankowie klasy 6b i 6d uczestniczyli w wycieczce programowej do Olsztyna.
Celem wyjazdu było poznanie tajemnic Układu Słonecznego podczas kosmolekcji w Planetarium, obejrzenie spektaklu ,,Balladyna” w Teatrze Lalek oraz wizyta w Centrum Nauki KORTOSFERA.
Pierwszym punktem wycieczki był seans - ,,Ziemia w Układzie Słonecznym” w Planetarium. Uczniowie pod przewodnictwem astronoma udali się w niezwykłą podróż przez Układ Słoneczny, aby odkrywać jego tajemnice.
Następnie w teatrze obejrzeliśmy twórczą inscenizację ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego autorstwa znanego białoruskiego reżysera Olega Żiugżdy.
Wizyta w Centrum Nauki KORTOSFERA sprawiła, że edukacja stała się dobrą zabawą. Na uczniów czekało 140 eksponatów zaaranżowanych w pięć wystaw tematycznych: rolnictwo, żywność, dieta, żywienie, zdrowie człowieka.
Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu. Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.
Krzysztofa Sokołowska
52
Liga Języka Angielskiego
Mistrzostwa Rejonu VI w Mini Piłce Nożnej Chłopców Igrzyska Młodzieży.
Reprezentacja naszej szkoły, została Mistrzem Rejonu VI obejmujący powiat: giżycki, olecki, gołdapski i ełcki.
Dzięki temu zwycięstwu w/w rozgrywkach, Nasi uczniowie awansowali do Półfinału Mistrzostw Województwa, które zostaną rozegrane wiosną 2025 roku.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Adam Woronowicz, Dawid Kaszkiel, Filip Zieliński, Oliwier Sobolewski, Oliwier Lisowski, Mateusz Zanio, Oskar Szewczyk, Urlyk Witkowski
Trener: Jakub Tomaszewski
„Uśmiechnięte 4 łapy”
5 listopada klasa III b była z wizytą w CEE na zajęciach „Uśmiechnięte 4 łapy”. Podczas tych zajęć przypomnieliśmy sobie, jakie obowiązki mają opiekunowie zwierząt domowych, co należy robić, aby nasi pupile byli bezpieczni, zdrowi i szczęśliwi.
Celem tych zajęć było uwrażliwienie na potrzeby zwierząt oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw opiekunów wobec zwierząt. Nauczyliśmy się, jak bezpiecznie kontaktować się ze zwierzętami. Ćwiczyliśmy bezpieczną pozycje w razie ataku agresywnego psa, tzw. „pozycję żółwia”. Obejrzeliśmy film edukacyjny, spotkaliśmy się z panią weterynarz i dowiedzieliśmy się, jak możemy pomóc naszemu czworonożnemu przyjacielowi w razie jego choroby.
Na zakończenie zajęć kolorowaliśmy obrazki przedstawiające różne rasy psów. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat opieki nad naszymi milusińskimi.
5
Wycieczka do Warszawy
30 października odbyła się nasza szkolna wycieczka do Warszawy w ramach akcji BohaterON. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem, pełni energii i ciekawości, gotowi odkrywać miejsca pełne historii i kultury. Naszym pierwszym przystankiem było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie poznaliśmy historię Żydów na ziemiach polskich, ich historię, kulturę i tradycje, a także trudne momenty związane z II wojną światową. Interaktywne wystawy oraz opowieści przewodników (byliśmy podzieleni na dwie grupy) pomogły nam lepiej zrozumieć przeszłość, a także znaczenie tolerancji i dialogu międzykulturowego.
Kolejnym punktem naszej wycieczki były wojskowe Powązki, gdzie odwiedziliśmy groby bohaterów związanych z działalnością harcerską i walką o wolność w czasie II wojny światowej – Rudego, Alka i Zośki. Znalezienie się na miejscu spoczynku tych młodych ludzi, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, wywołało w nas refleksję nad wartością poświęcenia i odwagą, jaka wykazali się w tak młodym wieku. W ciszy oddaliśmy hołd ich pamięci.
Następnie udaliśmy się z panią przewodnik na Stare Miasto, gdzie przeszliśmy szlakiem Powstania Warszawskiego. Spacerując urokliwymi uliczkami i mijając zabytkowe kamienice, mieliśmy okazję usłyszeć o wydarzeniach sierpnia 1944 r., kiedy Warszawa walczyła o swoją wolność; o bohaterach tamtych dni, o dramatycznych momentach walk i o odbudowie miasta po wojnie. Odwiedziliśmy także Pomnik Powstania Warszawskiego przy kościele garnizonowym. To symboliczne miejsce pozwoliło nam jeszcze głębiej odczuć emocje i tragedię tamtych dni, a także podziwiać odwagę ludzi, którzy walczyli o swoje miasto.
Wycieczka była dla nas nie tylko lekcją historii, ale także chwilą głębszej refleksji nad przeszłością i znaczeniem pamięci, w czasie kiedy w ogóle wspominany swoich bliskich zmarłych.
Wróciliśmy pełni wrażeń, z nową wiedzą oraz większym zrozumieniem dla historii Polski i ludzi, którzy kształtowali losy naszego kraju.
Pod koniec dnia wszyscy byliśmy w dobrych humorach, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem i inspirującymi doświadczeniami.
Wycieczkę zorganizowała p. Jolanta Bowżyk, a opiekę podczas wyjazdu sprawowały panie: Alina Omilian, Anna Świderska i Maria Konopko.
1
Wycieczka do Białegostoku
30 października 2024 r. klasy 5a, 6c i 6e brały udział w wycieczce programowej z geografii do Białegostoku. Celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Pałacu Branickich oraz spacer zabytkową częścią miasta.
Często Białystok kojarzył się młodzieży z zakupami w galerii handlowej lub wizytą u lekarzy specjalistów. Tymczasem jest to piękne miasto z bogatą historią. Już sam pobyt w muzeum był ciekawą wyprawą w przeszłość . Dodatkowo uczestnicy wycieczki własnoręcznie wykonali gipsowe odlewy Pałacu Branickich i zabrali je ze sobą.
Później wspólnie z przewodnikiem spacerowaliśmy po pałacowych ogrodach i starówce Białegostoku.
Dookoła pełno kolorowych jesiennych liści i uśmiechnięci Białostoczanie.
Archiwum Aktualności