27 września przypada rocznica urodzin najwybitniejszego ludowego poety mazurskiego Michała Kajki. Biblioteka szkolna pragnie przybliżyć wszystkim sylwetkę cieśli i działacza ludowego z Ogródka. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i udziału w konkursie.
Aktualności
Uwaga konkurs
Potyczki językowe w SP3
22 września 2021r. odbyły się potyczki językowe, w których udział wzięli uczniowie klas trzecich. Rozgrywki miały charakter lekcji otwartej i zostały zorganizowane przez anglistki p. Marzenę Murzyn, p. Iwonę Szczukę, p. Sylwię Urbańczyk i p. Olgę Waledzik w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków.
Czteroosobowe drużyny, reprezentanci klas, zmagały się w różnych konkurencjach, wymagających określonej wiedzy językowej oraz wiedzy ogólnej o państwach europejskich. Zadania, przygotowane przez panie anglistki miały formę zabawy i były dostosowane do poziomu wiedzy trzecioklasistów. Polegały one na dobieraniu państwa do prezentowanej flagi i potrawy, rozpoznawaniu piosenek w określonych językach, odgadywaniu haseł krzyżówkowych związanych z zabawkami i kolorami, nazywaniu obrazków zgodnie z literami alfabetu, wskazywaniu wyrazów z określonej kategorii. Ponadto, każda drużyna na koniec rozgrywek miała możliwość zaprezentowania wybranego przez siebie stroju, który odzwierciedlał słynną postać europejską lub barwy wybranego kraju. To zadanie przyniosło wiele radości i satysfakcji pozostałym uczestnikom zajęć, którzy w tym dniu nie tylko obserwowali zmagania swoich kolegów i koleżanek, dzielnie im kibicując, ale też mieli okazję do wykorzystania swej wiedzy i umiejętności językowych, rozwiązując różne zadania leksykalne oraz udzielając odpowiedzi na pytania o państwa i języki.
Ponadto nauczycielki zaprezentowały gazetkę o Europejskim Dniu Języków, przekazały krótkie informacje o istocie tego święta, dostarczyły wielu ciekawostek o językach oraz pytały ich o efekty i techniki uczenia się języków obcych. I tu również uczniowie nie zawiedli, gdyż ich odpowiedzi były nietuzinkowe i jak najbardziej trafne.
Wszystkie konkurencje okazały się być bardzo interesującymi dla uczniów, którzy w pełnym skupieniu i zaangażowaniu pracowali nad szukaniem właściwych rozwiązań, a tym samym zdobywaniem punktów. Wśród uczestników potyczek językowych nie było przegranych ani wygranych. Wszyscy okazali się zwycięzcami i zostali obdarowani dyplomem dla klasy, drobnym upominkiem i słodką niespodzianką.
Tego dnia wszystkim towarzyszyły przyjazna atmosfera, dobry nastrój i radosna chęć do zabawy językowej, a to jest najlepszym sygnałem do tego, by potyczki językowe wpisały się na stałe w nasz szkolny kalendarz imprez.
M. Murzyn, I. Szczuka, S. Urbańczyk, O. Walendzik
9
Klasa I b w CEE
23 września klasa I b uczestniczyła w CEE w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Uśmiechnięte 4 łapy”. Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia atakiem agresywnego psa. Ćwiczyły pozycję „żółwia”. Obejrzały również film, jak nie należy postępować wobec zwierząt. W ramach akcji dzieci zaniosły karmę dla bezdomnych kotów. Pogoda była ładna i zajęcia zakończyły się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły.
11
Polonistki zapraszają do udziału w konkursie
Katecheci zapraszają do udziału w konkursie
3a i 3b z wizytą w Białymstoku
23 września 2021 r. klasy 3a oraz 3b z wychowawcami udały się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu był Białostocki Teatr Lalek, gdzie uczniowie wspólnie obejrzeli interaktywne przedstawienie pt. „Robot i motylek”. To opowieść o robocie, który zakochuje się w motylku. Spektakl opowiadał o trwałych i głębokich uczuciach, jakie mogą połączyć każdego z nas, a także o bardzo kruchym pięknie, które warto w porę dostrzec. Następnie trzecioklasiści odwiedzili Białostockie ZOO, gdzie mieli okazję zobaczyć miedzy innymi: żubra, niedźwiedzia, jelenie, puchacza, myszołowa czy żbiki. Ostatnim punktem programu była wizyta w Epi Centrum Nauki. Jest to wyjątkowe miejsce, które zaprasza każdego do odkrywania, eksperymentowania oraz rozbudza zainteresowania naukami technicznymi i przyrodniczymi. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń…
Zajęcia 2c CEE
20 września klasa 2c uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych o liściach i owocach roślin w Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas spotkania uczniowie poznali m.in. budowę i funkcje organów roślin, rozpoznawali różne gatunki drzew po liściach i owocach, dowiedzieli się jak rośliny przystosowują się do różnych sposobów rozsiewania. Uwieńczeniem zajęć były prace plastyczne wykonane z wysuszonych liści.
Mimo pierwszych poważnych chłodów dzieciom w drodze i podczas spotkania towarzyszył dobry humor.
4b w CEE
W poniedziałek, 20 września klasa 4b uczestniczyła w zajęciach integracyjnych w CEE. Przy trochę kapryśnej pogodzie, ale w świetnych humorach zjedliśmy też kiełbaski upieczone na ognisku. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do cukierni i delektowaliśmy się słodkimi wypiekami. W świetnych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Poniżej fotorelacja. Wychowawczyni klasy 4b.
6
Gratulujemy
W IV Szkolnym Turnieju Ełckiej Ligi Szachowej uczniowie naszej szkoły: Franciszek Koprowicz - 5a, Ciszewski Emil - 5d, Drewniak Michał - 5d, Bartnik Miachał - 8a, Nowak Karolina - 3b, Fiodorow Michał - 7a w klasyfikacji drużynowej zdobyli 1 miejsce.
Wycieczka 3b do OSPWL Orzysz w Bemowie Piskim
16 września 2021 roku klasa 3b z wychowawczynią Iwoną Chmiel udała się na wycieczkę do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim. Uczniowie zwiedzili remizę strażacką znajdującą się w jednostce, poznali zawód strażaka. Mieli okazję przymierzyć ubrania, hełmy i inne akcesoria strażackie. Następnie wcielili się w rolę strażaków i operując wężem podłączonym do źródła wody, gasili fikcyjny pożar. Po wizycie u strażaków trzecioklasiści zapoznali się z zawodem żołnierza. Poznali żołnierzy chorwackich, amerykańskich, rumuńskich i angielskich, którzy zaprezentowali im swoje wozy bojowe i ekwipunek. Zasiadając w fotelach pojazdów bojowych, dzieci mogły wcielić się w rolę obrońców kraju. Uczniowie poznali przeznaczenie poszczególnych maszyn oraz zapoznali się z różnymi przyrządami w ich wnętrzu. Trzecioklasiści próbowali swoich sił przy manewrowaniu sprzętem wojskowym. Poznali też historię Ośrodka i dowiedzieli się wielu rzeczy na temat jego funkcjonowania. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły żołnierzom własnoręcznie wykonane laurki z podziękowaniami za poświęcony im czas. Była to bardzo miła wizyta.
Zajęcia 3d w CEE - „Uśmiechnięte cztery łapy”
16 września klasa III d uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej, w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt, pod hasłem „Uśmiechnięte cztery łapy”. Dzieci zaniosły też w ramach tej akcji karmę dla bezdomnych kotów oraz wykonały prace plastyczne na konkurs „Jestem przyjacielem zwierząt”. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci zadawały wiele pytań związanych z opieką nad czworonożnymi pupilami. Dowiedziały się także, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia atakiem agresywnego psa (poznały pozycję bezpieczną). Na koniec obejrzały, poruszający emocje, film o tym, jak nie wolno postępować wobec zwierząt.
Dzień Kropki w zerówkach
15.09.2021 r. w zerówkach królowały kropy, kropki, kropeczki. Kropki na spodniach, spódnicach, koszulkach, bluzkach, opaskach, plecakach. Było kolorowo, „kropkowo” i radośnie! A wszystko po to, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto zabawy, kreatywności, wiary w siebie, odkrywania talentów, przełamywania barier i odwagi.
Dzieci z grupy 0 A i 0 B najpierw poznały genezę tego święta. Wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki dziewczynka uwierzyła w siebie i odkryła, że jednak coś potrafi i odkryła swój talent.
Następnie nasi zerówkowicze przystąpili do zabaw ruchowych, plastycznych i logicznych. Działali, tworzyli – a przynajmniej próbowali, odkrywali swoje talenty. Bo każdy z nas talent ma. Koniec i …kropka.
Międzyszkolny konkurs plastyczny - świetlica
Sprzątanie świata 2021
17 września br. startuje już 28. finał akcji „Sprzątanie świata – Polska”. Koordynatorem kampanii w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Nasza szkoła we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku rozpoczyna akcję już dziś.
Zapraszamy Was do udziału w tegorocznej edycji.
W wolnej chwili wyjdź w teren i sprawdź, czy w twojej okolicy są miejsca, które trzeba uporządkować. Jeśli możesz, zrób to.
Organizacja szczepień
List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców, sprawie szczepień nastolatków
List w sprawie szczepień przeciwko COVID-19 Fundacja Rodzice w Szkole
Deklaracja na szczepienia - rodzica
Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19
Harmonogram wejść i wyjść ze szkoły
Ia, Ib, Ic - wejście i wyjście główne (I zmiana)
Id, Ie, If - wejście i wyjście główne (II zmiana)
IIa, IIb, IIc, IId, IIe - wejście i wyjście od placu zabaw (II zmiana)
IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IIIe - wejście i wyjście od placu zabaw (I zmiana)
VIII, VII, VI, V, IV - wejście i wyjście od strony boiska
Dzieci uczęszczające do świetlicy, oddziały przedszkolne – wejście i wyjście główne.
Oddział 0a – sala 104 (I zmiana)
Oddział 0b – sala 104 (II zmiana)
Wytyczne MEiN, MZ i GIS
Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi, dotyczącymi nauki w trybie stacjonarnym w roku szkolnym 2021/2022 link
Stypendia 2021/2022
Ważne informacje do rodziców
Podręczniki do religii w roku szkolnym 2021/2022 - podręczniki.
Wyprawka do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022 - wyprawka.
Zgłoszenia na obiady będą przyjmowane przez intendentkę stołówki od 03 do 20 sierpnia 2021 r. - karta zgłoszenia na obiady.
Informacja dla rodziców ubiegających się o przyjęcie dziecka do świetlicy w roku szkolnym 2021/2022
I. KARTY ZGŁOSZEŃ
1. Od 03 do 20 sierpnia 2021 r. rodzice lub prawni opiekunowie mogą składać karty zgłoszeń o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022 - karta zgłoszenia do świetlicy.
2. Poprawnie wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy należy złożyć w sekretariacie szkoły
w godz. 8.00–14.00.3.Karty zgłoszenia należy wydrukować ze strony internetowej szkoły.
II. KRYTERIA PRZYJMOWANIA DZIECI
1. Poprawnie wypełniona karta zgłoszenia.
2. Pierwszeństwo w przyjęciu do świetlicy szkolnej mają dzieci z klas 1-3 z rodzin niepełnych, w których samotny rodzic, matka albo ojciec, pracuje zawodowo oraz dzieci z rodzin, w których oboje rodzice pracują zawodowo.
3.Wnioski rozpatrywane będą według kolejności ich wpływu (decyduje data złożenia wniosku).
4. Liczba miejsc w świetlicy szkolnej jest ograniczona.
III. KWALIFIKACJA UCZNIÓW
1. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku powoła Komisję kwalifikacyjną do rozpatrzenia wniosków o przyjęcie dzieci do świetlicy szkolnej.
2. Komisja rozpatrzy złożone wnioski do 27 sierpnia.
3. Wykaz osób zakwalifikowanych do świetlicy zostanie podany do publicznej wiadomości na tablicy ogłoszeń w szkole po zakończeniu prac Komisji.
4. Decyzja Komisji jest ostateczna.
Wakacje...
Archiwum Aktualności