16 marca, w szkolnej bibliotece, odbył się konkurs recytatorski "Wierszyki o pojazdach"
Wyniki konkursu recytatorskiego kl. I Wierszyki o pojazdach
Bieg „TROPEM WILCZYM”- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego - Bieg „Tropem Wilczym” - ,,Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy i wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i osiągnął zasięg ogólnopolski.
W tym roku szkolnym do X już edycji biegu „Tropem Wilczym” przyłączyła się również nasza szkoła.
Bieg zorganizowany był na dystansie 1963 m, a trasa prowadziła wzdłuż ełckiej promenady. W imprezie wzięło udział ponad 350 chętnych uczestników.
Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów i 2 nauczycieli wychowania fizycznego (p. Adę Lewandowską i p. Ewę Marcińczyk). Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg i otrzymali pamiątkowe medale, bidony i koszulki.
4
Wyniki konkursu ,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"
Insta.Ling – skuteczna nauka języków obcych
Nasza szkoła wzięła już udział w XVII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół pod patronatem MEN.
Insta.Ling jest to bezpłatna platforma online, która służy uczniom do szybkiej nauki słówek języków obcych, pomaga uczyć się efektywnie, umożliwia codzienną naukę w dowolnych warunkach, na komputerze, tablecie lub smartfonie, dostarcza nauczycielom szczegółowe raporty na temat systematyczności pracy i wyników uczniów, a rodzicom pozwala obserwować postępy dzieci.
Insta.Ling to nie tylko narzędzie multimedialne, ale także metoda na aktywizowanie uczniów i wdrażanie ich do samodzielnej pracy nad wzbogacaniem słownictwa poza klasą.
Dzięki pracy online uczniowie bardzo dobrze utrwalili i rozszerzyli swoje słownictwo z języka angielskiego i niemieckiego oraz uzyskali wysokie wyniki w nauce z danych przedmiotów. Ponadto nauczyli się systematyczności i odpowiedzialności za swoją pracę.
Aplikacja ta ułatwiła pracę podczas nauczania zdalnego, na której uczniowie pisali kartkówki, testy oraz ćwiczyli i utrwalali leksykę i gramatykę z języka angielskiego i niemieckiego.
Klasy, które pracowały na platformie Insta.Ling: to klasa 6b, grupy językowe z klasy 7b, 7f, 8c, 4c.
Nadzór nad uczniami sprawowały dwie panie- p. Iwona Szczuka ( język angielski ) i p. Karolina Szumska ( język niemiecki ).
Wykorzystywanie w codziennej pracy Instaling jako nowatorskiego systemu nauki słownictwa zdecydowanie wzbogaca ofertę jaką szkoła ma dla uczniów, a im samym daje możliwość osiągnięcia sukcesu na miarę ich indywidualnych możliwości.
Dni matematyki
Zapraszamy do udziału 🙂
Akcja „Zbieram stare klucze dla BUDZIKA”
W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w akcji „Zbieram stare klucze dla BUDZIKA”, którą zorganizowali członkowie Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych.
Celem akcji jest finansowe wsparcie fundacji „Akogo?”.
Jeśli macie w domu stare niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają lub metalowe kłódki, przynieście je do szkoły. Przedmioty te zostaną oddane na złom, a pieniądze trafią do fundacji „Akogo?”.
Wyniki Konkursu „Polonistka mnie nie zagnie.."
Wyniki konkursu
Solidarni z Ukrainą
Miniony tydzień (28.02-5.03.2022 r.) był w naszej szkole czasem solidarności z Ukrainą. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę zbierania darów dla naszych sąsiadów, a także wspierała materialnie, angażując się w kiermaszu ciast.
Wręczaliśmy zaangażowanym symboliczne naklejki i wstążki w barwach ukraińskich będące gestem naszego zjednoczenia z Ukrainą.
Rodzice, dzieci i uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i ofiarnością podczas prowadzonej akcji.
Dziękujemy wszystkim za złożone dary na rzecz uchodźców oraz ludzi, którzy pozostali w swojej Ojczyźnie, by walczyć o jej wolność. Dziękujemy za okazane serce.
5
Pamiętaj, Ty też jesteś wyjątkowa!
Samorząd Uczniowski
Ełk - moja Mała Ojczyzna
Zachęcamy do udziału w naszym szkolnym projekcie
,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"
Drugie zadanie (marzec 2022) - Ełckie osobistości i osobowości
Stwórz kartę do albumu pt.: „Ełckie osobistości i osobowości”, na której zamieścisz:
- stosowny tytuł (imię i nazwisko osoby oraz daty: urodzony – zmarł),
- tekst (krótki opis – kim jest lub był, czego dokonał, dlaczego jest ważną dla Ełku osobą, w jaki sposób upamiętniony został na terenie miasta – pomnik, nazwa ulicy, patron szkoły itp.),
- elementy graficzne, będące ilustracją do opisanego wydarzenia, np. portret.
Format karty - A4, pionowy układ strony, element graficzny (zdjęcie / portret / ilustracja w prawym górnym rogu karty), tekst drukowany (czcionka - Times New Roman - 14).
Ocenie podlegać będą: zgodność z tematem, wystarczająca ilość i jakość informacji, estetyka wykonania pracy, przemyślana kompozycja.
WAŻNE !!!
Uczeń konsultuje wybraną postać z koordynatorkami i dopiero
po uzyskaniu akceptacji wykonuje pracę plastyczną.
Należy pamiętać, że uczestnik projektu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.
Każda praca powinna być z tyłu opisana (tytuł pracy, dane uczestnika: imię, nazwisko, klasa).
Zainteresowani uczniowie z pracą zgłaszają się do koordynatorek projektu bądź swoich wychowawców do 1 kwietnia (piątek).
Wykonane prace wezmą udział w konkursie na najładniejszą i najciekawszą pracę. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.
Koordynatorki projektu:
pani Monika Cybulska-Ryciuk,
pani Agnieszka Podwojska,
pani Krzysztofa Sokołowska
Więcej informacji na temat projektu na stronie szkoły.
Akcja Żonkile
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY KLAS 1-3
Wyniki Walentynkowego Konkursu klas I-III
I miejsce
Nela Wesołowska Id
Natalia Prosińska IIb
Julia Lutyńska IIIc
II miejsce
Maxymilian Galiński Ia
Rozalia Bobryk Ic
Ala Ryciuk IIb
III miejsce
Natalia Dąbkowska Id
Lena Sulewska Ic
Michalina Drągowska Ia
Wyróżnienia: Zuzanna Grzybowska IIIa, Hanna Kalinowska Ia, Zuzanna Bogurska IId, Zofia Krupka If, Maja Muczyńska Ic, Bartek Kilczewski IIc, Oskar Dziekoński Ia, Jan Doliwa IIIe, Maja Kwiatkowska Ic, Zuzanna Gąsowska IIc, Ewa Abratkiewicz IIc
GRATULUJEMY !!!
Solidarni z Ukrainą
Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia zbiórki dla naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy.
Zbiórka będzie trwała tydzień, zaczyna się 28.02.2022 r.
Dary można przynosić do szkoły od strony boisk.
Artykuły pierwszej potrzeby to: sucha żywność, woda, pampersy, chusteczki nawilżane, koce, śpiwory, karimaty, poduszki, środki opatrunkowe, naczynia jednorazowe itp.
Za wszelkie dary z serca dziękujemy!
Społeczność „Trójki”
Konkurs biblioteczny
Edukujesz Ratujesz
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Edukujesz Ratujesz”, mającej na celu wsparcie procesu edukacji dzieci i młodzieży na tematy związane z bezpieczeństwem i zapobieganiu zachowaniom ryzykownym. Zobacz filmy promujące ogólnopolską akcję profilaktyczno-edukacyjną “Edukujesz-Ratujesz”:
10
Konkurs „Bezpieczni w sieci”
Mazurski Ośrodek doskonalenia Nauczycieli w Ełku zaprasza uczniów klasa I-VIII szkół podstawowych oraz przedszkoli do udziału w konkursie „Bezpieczni w sieci”
Kategoria I- przedszkola i uczniowie klas I - IV szkół podstawowych,
- zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej na temat Bezpieczni w sieci (format A4, dowolna płaska technika plastyczna)
Kategoria II - uczniowie klas V - VIII szkół podstawowych,
- zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu grafiką komputerową promującego hasło Bezpieczni w sieci w dowolnym programie graficznym.
Prace wraz z oświadczeniem (zał. nr 1) należy dostarczyć do MODN w Ełku, ul. Generała Władysława Sikorskiego 5A, 19-300 Ełk - do dnia 28.03.2022 r.
Dzień gier planszowych w 3c
17.02.2022r. w klasie 3c odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu: „Dni z grami planszowymi”. Dzieci doskonaliły umiejętność współdziałania i współzawodnictwa. Uczniowie, grając, musieli zaakceptować określone zasady i porządek, uczyli się cierpliwości, jako gracze wzajemnie sobie pomagali.
Gry są nieocenionym sposobem kształtowania charakteru, uczą dzieci nie tylko tego, jak radzić sobie z sukcesem, ale i z porażką, ponadto wdrażają je do zdrowej rywalizacji i wpajają uczciwość.
3
Wyniki konkursu ,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"
7 lutego zakończył się I etap konkursu szkolnego projektu „Ełk – moja Mała Ojczyzna”, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1-8.
Archiwum Aktualności