• OBCHODY TYGODNIA JĘZYKOWEGO

• W dniach 18 – 22 marca zespół językowy organizował szereg przedsięwzięć, lekcji, warsztatów i konkursów w ramach obchodów Tygodnia Językowego. Świętowanie rozpoczęliśmy od przyozdobienia korytarzy szkolnych w barwy, symbole i flagi różnych państw, które wykonywali uczniowie pod czujnym okiem pań ze świetlicy. Również uczniowie mogli się przebierać w barwy wybranego państwa lub sławne postaci z europejskich krajów. Wykonano także gazetkę z ciekawymi informacjami o językach świata.

Zmagania konkursowe były różnorakie i przeznaczone dla  wszystkich uczniów na każdym poziomie, tak, aby każdy chętny mógł wziąć w nich udział. Uczniowie tworzyli koszulki i zakładki do książek promujące naukę języków obcych, wykonywali kartki oraz koszyczki świąteczne z życzeniami po angielsku lub niemiecku, brali udział w interaktywnym kahoocie językowym oraz sprawdzali znajomość swojej wiedzy na temat słownictwa brytyjskiego i amerykańskiego.

Uczniowie z klas 2 i 3 konkurowali ze sobą w rozgrywkach językowych, które zostały zorganizowane w formie rywalizacji drużynowej z dużą dozą zabawy. Uczniowie z klas 7 i 8 brali udział w lekcjach kulturowych i warsztatach kulinarnych, współpracując ze sobą w języku angielsko- niemieckim. W pierwszy dzień wiosny wszyscy chętni uczniowie prezentowali swoje wokalne i taneczne umiejętności w Talent Show. Obchody Tygodnia Językowego zakończone zostały konkursami dla uczniów z klas 4 – 6, sprawdzające umiejętności literowania oraz pięknego czytania ze zrozumieniem.

Wyniki poszczególnych konkursów znajdują się w załączeniu.

WYNIKI - KOSZULKA, KOSZYCZEK, KARTKA WIELKANOCNA

WYNIKI KLASY 2 - ROZGRYWKI I SPELLING COMPETITION

WYNIKI KLASY 3 ROZGRYWKI

WYNIKI - BRITISH ENGLISH VS AMERICAN ENGLISH

WYNIKI READING IN ENGLISH

WYNIKI TALENT SHOW KLAS 1-3

WYNIKI TALENT SHOW KLAS 4-7

• Montaż słowno- muzyczny

• 26 marca montaż słowno- muzyczny wprowadził społeczność naszej szkoły w klimat Świąt Wielkiej Nocy. Wydarzenie to odbyło się dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, a nad całością czuwały panie Katarzyna Waraksa, Danuta Olichwier i Anna Świderska.

• WYNIKI KONKURSU

• 26 marca rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Woda źródłem życia”. Uczniowie szkół podstawowych w Ełku wykonali przepiękne prace z wodą w roli głównej. Dziś podczas wręczenia laureatom nagród oraz dyplomów mieliśmy przyjemność gościć również uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku wraz z wychowawcą.
            Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

• Gratulujemy!

• Na początku lutego nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastyczno-literackim O złotą gwiazdkę zimy” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Ełku. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu wiersza o tematyce zimowej i na wykonaniu tła - ilustracji przedstawiającej treść napisanego tekstu. Jesteśmy niezmiernie dumni z sukcesu naszych wychowanków.

I miejsce Bartosz Gładkowski ucz. kl. III f

II miejsce Natalia Kiluk ucz. kl. III f

wyróżnienie Marek Ciukało ucz. kl. II a

• Dni Matematyki

• W dniach 14 – 21.03.2024 r. odbywały się w naszej obchody X Dnia Matematyki. Zaproponowano różne zabawy i konkursy tak, aby były skierowane do wszystkich uczniów, nie tylko do tych, którzy lubią matematykę... więcej

• Żyj zdrowo!

• 21 marca 2024 r. w bibliotece  szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego pt. Żyj zdrowo.
            W  recytacji wzięli udział uczniowie klas pierwszych.

I  miejsce zajął              Franek Graszk

II   miejsce zajęła         Kinga Pieczyńska

III   miejsce zajęła       Patrycja Szwajka

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia. Gratulacje!

• Wyniki konkursów wojewódzkich

• Liliana Szczygieł (8a) została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego (n-l p. I. Milewska) oraz laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego (n-l p. M. Duchnowska - Znosko).

Lena Limberger (8a) została finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego (n-l p. I. Milewska), a Michalina Fiedoruk (7a) - finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Biologii (n-l p. J. Borzeńska).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Gratulujemy!

• Uczeń klasy 2b Hubert Charko zajął III miejsce w konkursie pn.: „Kropla wyobraźni tworzy morze eksperymentów” zorganizowanym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Hubert wykonał doświadczenie pt.: „Deszczowa chmura".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Spotkanie dziennikarskie

• We wtorek, 5 marca, na kółku dziennikarskim odwiedził nas pan Zbigniew Ostrowski, dziennikarz Radia Bayer FM. Opowiedział nam o swojej pracy w radiu i gazecie młodzieżowej. Pan Zbyszek jest naszym opiekunem w programie Radia Bayer FM "Szkoła na antenie", więc wie, z czym zmagamy się co miesiąc.Uważnie obejrzał naszą gazetkę szkolną i podzielił się z nami swoją wiedzą na temat przeprowadzania wywiadów, redagowania tekstów, zbierania tematów. Jego uwagi były cenne i wnikliwe. Z pewnością pomogą nam w naszej pracy. Żałujemy tylko, że byliśmy w tak okrojonym składzie, bo siła wyższa sprawiła, że niestety kilka osób z naszej dziennikarskiej ekipy było nieobecnych.  Z pewnością przekażemy im cenne uwagi pana Zbyszka.

Lila Szczygieł, redaktorka naczelna "Samorządnika"

• Dzień postaci z bajek - wyniki konkursu

• Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie na przebranie.

Po burzliwych obradach i głosowaniu wyłoniliśmy zwycięzców.

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu !!!

GRATULUJEMY !!!